România – Țările de Jos 3-2 în sferturile de finală eEURO 2020

0
90

24/05/2020

România a învins Țările de Jos și s-a calificat în semifinalele eEURO 2020! Următorul meci e LIVE de la 17:00!

Naționala de e-fotbal a României s-a calificat în semifinalele eEURO 2020, turneu final desfășurat online în PES 2020. Jocurile sunt LIVE pe Facebook Echipa națională și YouTube FRF TV.

Sfert de finală: România – Țările de Jos
Meciul 1: Cristian Radu v Eldridge O’Niel 1-2
Meciul 2: Adrian Urmă v Yos Sonneveld 5-4 (după prelungiri)
Meciul decisiv: Adrian Urmă v Yos Sonneveld 3-2

De la ora 17:00, România va juca împotriva câștigătoarei dintre Spania și Serbia.

Sâmbătă, în prima zi de competiție, dedicată grupelor, jucătorii noști, Adrian Urmă și Cristian Radu, au pierdut în fața Spaniei (2-2, 3-4) și s-au văzut obligați să învingă în următoarele două jocuri.

Au câștigat clar în fața Bosniei-Herțegovina (3-1, 5-1) și au obținut dreptul de a juca în fața Germaniei cu calificarea pe masă. Cristian Radu și-a câștigat disputa cu 2-1, însă nemții au revenit în partida a doua, în care Mike Linden l-a depășit cu același scor pe Adrian Urmă. A urmat decisivul dintre cei doi. Tricolorul a marcat golul de aur la chiar prima fază a jocului și a obținut calificarea în ”sferturi”.

În prima zi de competiție, dedicată grupelor, jucătorii noști, Adrian Urmă și Cristian Radu, au pierdut în fața Spaniei (2-2, 3-4) și s-au văzut obligați să învingă în următoarele două jocuri.

România – Germania 4-3
Meciul 1: Cristian Radu v Mehrab Esmailian 2-1
Meciul 2: Adrian Urmă v Mike Linden 1-2
Meciul 3: Adrian Urmă v Mike Linden 1-0 (”gol de aur”)

Franța – Croația, ora 15:45

Semifinalele încep la ora 17:00, iar finala este programată la ora 19:15. Se califică mai departe echipa care câștigă două din trei meciuri. Finala se va disputa în sistem cel mai bun din 5 meciuri.