FOTBAL: FC BOTOȘANI – CFR CLUJ 0-2. Liderul CFR Cluj se distanțează la 7 puncte de următoarea echipă!

0
129

FOTBAL: FC BOTOȘANI – CFR CLUJ 0-2. Liderul CFR Cluj se distanțează la 7 puncte de următoarea echipă și la zece puncte de FCSB! CFR Cluj s-a impus cu scorul de 2-0 în fața celor de la FC Botoșani, în cadrul etapei a patra din play-off-ul Ligii 1.

Ciprian Deac de la CFR Cluj a punctat din lovitură de la 11 metri penalty-ul scos de Omrani, chiar în minutul 3 al partidei. Apoi, în minutul 12, tot Ciprian Deac a transformat o lovitură liberă, din afara careului de 16 metri, pentru echipa condusă de Dan Petrescu.

După aceste 2 goluri Ciprian Deac a ajuns la 50 goluri în Liga 1.

În urma acestui rezultat, liderul CFR Cluj se distanțează la șapte puncte de echipa de pe locul secund, Universitatea Craiova, și la zece puncte de FCSB