FOTBAL: CFR Cluj – Gaz Metan 2-0

1
546

FOTBAL: CFR Cluj – Gaz Metan 2-0. CFR Cluj se menține în lupta pentru titlul Ligii 1 de Fotbal.

TENIS: Gabriela Ruse este câștigătoarea turneului, WINNERS OPEN, de la Cluj-Napoca!

Deac si Djokovic au adus victoria pentru CFR Cluj! Echipa condusă de Dan Petrescu revine la un singur punct in spatele Universității Craiova.

Echipa din Gruia a deschis scorul, în minutul 39, dintr-o lovitură de la 11 metri. Deac a transformat penalty-ul pentru echipa lui Dan Petrescu.

Feroviarii au marcat, în minutul 49, după o pasă perfectă a lui Deac în interiorul careului către Djokovic. Djokovic a înscris golul al 2-lea, cu un șut plasat aducând astfel și victoria echipei conduse de Dan Petrescu.

Echipa de start a celor de la CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Boli, Camora – Itu, Bordeianu, Djokovic – Deac, Rondon, A. Joca

Rezerve: Hindrich, Cestor, Susic, Hoban, Chipciu, A. Paun, Petrila, Costache, Omrani

Antrenor: Dan Petrescu

Arbitru: Ovidiu Hategan, Asistenti: Octavian Sovre si Sebastian Gheorghe

MTS – IONUȚ STROE: „Copiii care se înscriu la cluburile sportive pentru a face performanță vor primi vouchere.”